Za oknem zrobiło się bardzo deszczowo. W ta mokrą pogodę wprowadziła nas bajka pt:. „ Kiedy pada deszcz”.
W Krainie Wesołych Zwierzątek nastała jesień. Drzewa, soczyście zielone latem, teraz zabarwiły się odcieniami złota, żółci i czerwieni. Małe zwierzątka z koszykami w łapkach chodziły do parku zbierać kasztany i żołędzie, żeby potem zrobić z nich zabawki. Pan Jeż, który codziennie zamiatał zeschłe liście na kupki, z uśmiechem przyglądał się maluchom…”

Pani Ania czytała nam bajkę, która składała się z 6 ilustracji. My dopasowywaliśmy je usłyszanego tekstu.

IMG_0253

Poszło nam znakomicie! Wszystkie ilustracje stworzyły piękną historię, z której dowiedzieliśmy się, że deszczowa pogoda nie musi być nudna. Możemy włożyć kalosze i płaszcze, zabrać parasole i pobawić się w deszczu w kałużach, puszczać w nich statki lub poszukać gąsienic.

IMG_0252

W ramach ćwiczenia wykonaliśmy karty pracy z pięknymi kolorowymi parasolami.

IMG_0251

IMG_0250

IMG_0248

IMG_0246

Nauczyliśmy się także piosenki o deszczu i chmurkach.
Posłuchajcie sami:

 

Na kolejnych zajęciach przygotowywaliśmy się do zimy. Rozmawialiśmy o tym jakie ubrania potrzebujemy na zimę.
Wiemy, że na chłodne i mroźne dni potrzebować będziemy czapki, szaliki, rękawiczki, ciepłe kurtki a na śnieg najlepszy będzie kombinezon!

IMG_0297
Stworzyliśmy ciepły wełniany sweter naszemu towarzyszowi zajęć – Tupowi. Oto efekty naszej ciężkiej pracy.

IMG_0302

IMG_0299

IMG_0304
Pani Ania powiedziała nam o miłej niespodziance. Pójdziemy obejrzeć przedstawienie teatralne!
Ale żeby być dobrze przygotowanym, chcieliśmy dowiedzieć się więcej co to ten teatr?
Rozmawialiśmy o tym, jak dzieci powinny zachowywać się podczas przedstawienia. Wiemy kto to jest aktor i co to jest scena. Wiemy, że w przedstawieniu mogą wziąć udział różne rekwizyty.
Postanowiliśmy sami także pobawić się w teatr. Razem z Paniami przygotowaliśmy kolorowe, uśmiechnięte pacynki. Przysporzyły nam one mnóstwo radości i zabawy.

IMG_0309

IMG_0310

IMG_0313

IMG_0315

Byliśmy gotowi na spektakl. Kolejna sobota była dla nas wyjątkowa. Spotkaliśmy się w innym miejscu niż nasze przedszkole. Czekaliśmy na przedstawienie. Ale zanim się rozpoczęło mieliśmy okazję poznać prawdziwych aktorów oraz pacynki i marionetki które biorą udział w przedstawieniach teatralnych.

IMG_0376

IMG_0377

Mogliśmy wziąć je do ręki i wcielić się w aktora grającego taką kukłą.

IMG_0380

IMG_0375

Po warsztatach zjedliśmy małe śniadanie, by mieć siłę obejrzeć przedstawienie.
Okazało się, że my także będziemy brać w nim udział nie tylko jako widzowie!

Usiedliśmy pod sceną, przywitaliśmy się z dwiema aktorkami oraz ich towarzyszką Olą. Wspólnie ustaliliśmy że grupa będzie miała nazwę : Psczółkożabkomotylkobiedronki.

IMG_0395

Integralną częścią spektaklu były zabawy ruchowe i zajęcia, które miały na celu pobudzić naszą wyobraźnię i kreatywność.
Główna bohaterka zaprosiła nas do wspólnej gry. Zasady były dla proste i zrozumiałe. Wspólnie recytując hasło : „ krok, krok, skok, skok, rzut w przód, rzut w bok i hop i bęc” wyrzucały kostką liczbę oczek.

Film : IMG_0396

 

IMG_0391

Scenografią przedstawienia było 5 pudełek w tym jedno – plansza do gry. Wyrzucając kostką liczbę oczek, poruszaliśmy się po planszy odkrywając zawartość poszczególnych skrytek. I tak w jednym odkryliśmy Panią Scenografię, która zleciła nam stworzenie z materiału chmury, drzewa, domu oraz serca. Kolejną była Pani Muzyka, wyklaskiwaliśmy rytm muzyki, szybko i wolno, głośno i cicho. Odkryto także Panią Choreografię i Panią Światło.

IMG_0401

Nagrodą za ukończenie gry było krótkie przedstawienie, które opowiadało o zimowych zabawach dwójki dzieci. Zgaszenie światła, mała scena, muzyka zrobiły na nas ogromne wrażenie. Zapadła cisza, z wielkim entuzjazmem i skupieniem obserwowaliśmy mini spektakl.
IMG_0407

IMG_0408

Ostatnie zajęcia w starym roku upłynęły nam w bardzo miłej atmosferze. Przygotowywaliśmy się do Świąt Bożego Narodzenia. Rozmawialiśmy o kolacji wigilijnej, ilości 12 potraw na stole, choince i jej ubieraniu, prezentach.
Przygotowywaliśmy ozdoby choinkowe,
Spotkała nas także wielka niespodzianka! Przedszkole odwiedził Mikołaj!
Byliśmy przygotowani na jego wizytę. Zaśpiewaliśmy mu piosenki.

 

Otrzymaliśmy od Mikołaja prezenty. To był miły i ekscytujący dzień dla nas wszystkich.

DSC_0091

DSC_0094

DSC_0097

DSC_0123

Pierwsze zajęcia po przerwie świątecznej poświęciliśmy rozmowie o naszych Babciach i Dziadkach.

21 i 22 stycznia to oni obchodzą swe święto. Przygotowaliśmy dla nich muzyczną niespodziankę i piękne laurki, które będziemy mogli wręczyć lub wysłać pocztą. Przy tej okazji rozmawialiśmy o tym co to jest poczta, kto to jest listonosz i jak wysłać list.

 

IMG_0522

IMG_0520

IMG_0519

IMG_0525 (1)

IMG_0526

IMG_0527

Przyszła upragniona biała zima. Spadł śnieg. To wspaniały czas aby ulepić bałwana!

IMG_0563

IMG_0567

IMG_0571

IMG_0577

IMG_0576

Postanowiliśmy także poćwiczyć na świeżym powietrzu, by wiedzieć jak możemy się rozgrzać podczas zabaw w mroźne i śnieżne dni.

IMG_0549

IMG_0548

IMG_0555

IMG_0550

Rozpoczęliśmy naukę zimowej piosenki.

 

Malowaliśmy farbami Panią Zimę, a na koniec zajęć powtórzyliśmy rozgrzewające ćwiczenia.

Krótki film: IMG_0626

IMG_0582

IMG_0583

IMG_0584

IMG_0586

IMG_0588

Każdym zajęciom towarzyszą nam także zabawy muzyczne, na które z niecierpliwością czekamy. Bardzo lubimy nasze polskie sobotnie poranki.

IMG_0596

IMG_0599

Krótki film: IMG_0595

Pracujemy i bawimy się dale,j by móc się wkrótce podzielić nowościami Biedronek!