„Wiosna, wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty….”

Marcowe i kwietniowe zajęcia były dla nas bardzo odkrywcze. Obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie. „W marcu jak w garncu.” Marzec przynosi zwykle bardzo kapryśna pogodę: czasem jeszcze prószy śnieg, niespodziewanie robi się ciepło i słonecznie, to znów pada deszcz. O tej zmiennej aurze mówi się, że pogoda gotuje się, a kwiecień plecień poprzeplata trochę zimy trochę lata.
Wiemy, że pierwsze kwiaty jakie się pojawiają to przebiśniegi, narcyze i żonkile.
Stworzyliśmy piękne papierowe żonkile, by utrwalić sobie tą trudną nazwę. Oto efekty naszej pracy.

IMG_7987

IMG_7989

Kolejne spotkanie obfitowało w eksperymenty. Zastanawialiśmy się co nam daje ciepło? Doskonale rozumiemy, że ciepło daje nam słońce ale i również ciepłe ubranie.
Eksperyment, który przeprowadzaliśmy polegał na ogrzaniu powietrza w słoiku, przez świeczkę. Woda z talerzyka zostaje powoli zassana do środka w celu wyrównania różnicy ciśnień na zewnątrz i wewnątrz. Po zgaszeniu świeczki maleje temperatura co do dodatkowo powoduje spadek ciśnienia i woda pędzi gwałtownie do góry.Wszystko z zaciekawieniem, dokładnie obserwowaliśmy.

IMG_7970

IMG_7975

IMG_7980

Zbliżała się Wielkanoc. Wspólnie rozmawialiśmy o tradycjach wielkanocnych. Wiemy co to jest pisanka i Śmigus Dyngus. Zorganizowaliśmy zawody w noszeniu jajek. A do domu zabraliśmy własnoręcznie wykonane koszyki.

IMG_8036

IMG_8037

IMG_8038

IMG_8039

IMG_8040

Zwierzęta w domu i gospodarstwie. W ten ciekawy temat wprowadziły nas zagadki. Słuchaliśmy odgłosów różnych zwierząt. Udało nam się odgadnąć wszystkie. Z poprawnych odpowiedzi wyłoniły nam się kolorowe obrazki.

IMG_8388

IMG_8386

Wiemy jak ważne jest dla naszych kości picie mleka, wiemy kto je nam daje.

IMG_8438

IMG_8437

Doskonale rozumiemy, że niektóre zwierzęta mogą żyć i w domu i w gospodarstwie. Pies, kot to wierni przyjaciele. Nie każdy z nas ma zwierzę w domu, aby nikomu nie było smutno wykonaliśmy papierowego kotka.

IMG_8443

IMG_8442

2 maja rozmawialiśmy co to jest Polska?
Tego dnia obchodzi się w Polsce święto flagi. Kolory biało-czerwone, nikomu się nie mylą. Flagi przez nas wykonane pięknie się prezentowały. Dla każdego z nas będą miły polskim akcentem w domu.

IMG_8504

IMG_8506

IMG_8503

Rozpoczęliśmy przygotowania do Dnia Rodzica.
Ciężko pracowaliśmy alby przygotować niespodzianki. Spotykaliśmy się na próbach muzycznych. Uczyliśmy się wierszy i piosenek. Wszystko udało się znakomicie. Występ, wspólne muzykowanie i na końcu szukanie prezentu – obrazu wraz z Rodzicami.
Mamusiom kręciły się łzy szczęścia w oczach. To był wspaniały dzień i dla nas i dla Mamy i Taty.

IMG_8498

IMG_8501

IMG_8502

P1060433

Jezdnię przechodzimy po pasach. Tego dnia nasza przedszkolna sala zamieniła się w ruchliwą ulicę. Wraz z piosenką utrwalaliśmy przechodzenie przez jezdnię bez świateł oraz ze światłami.

INDIAŃSKIM KROKIEM

Muzyka: E Pałasz Słowa: M Terlikowska

Piosenka ta nieduża za nami pójdzie w trop.
Zielony sygnał: Ruszaj.
Czerwony znaczy: Stop
Zielony sygnał: Ruszaj (gwizd lub na na na…)
Czerwony znaczy: Stop (gwizd lub na na na… )

Piosenka ta kochani za nami będzie szła.
Bądź czujny jak Indianin
i bystry bądź jak ryś.
Bądź czujny jak Indianin (gwizd)
I bystry bądź jak ryś (gwizd)

Ostrożnie stawiaj kroki, wytężaj słuch i wzrok.
I zawsze patrz na boki
nim zrobisz pierwszy krok.
I zawsze patrz na boki (gwizd)
Nim zrobisz pierwszy krok (gwizd).

IMG_9018

IMG_9006

IMG_9009
Aby utrwalić wiadomości ułożyliśmy puzzle i stworzyliśmy własne auta z plasteliny.

IMG_8597

IMG_8595

Dzień dziecka to nasze święto. Panie przygotowały dla nas mnóstwo atrakcji. Pędzące autko, jeżdżąca platforma, skacząca piłka, rzuty do celu, chusta animacyjna i wiele inny gier i zabaw w ten wyjątkowy dzień były tylko dla nas.

IMG_8812

IMG_8820

IMG_8823

IMG_8833

IMG_8860

IMG_8834

Dbamy o zdrowie. Podczas tego spotkania rozmawialiśmy o tym co jest dla nas zdrowe, a z jedzenia czego powinniśmy zrezygnować.  Zachętą do zdrowego odżywiania było własnoręczne przygotowanie soku warzywno- owocowego.  A na deser pyszny, słodki czerwony arbuz.

IMG_9085 (1)

IMG_9086

IMG_9081

IMG_9100

IMG_9101

Uwielbiamy dobrą pogodę i zabawę.

IMG_7996

IMG_8843

Jesteśmy pracowici.

IMG_9045

Wspaniale muzykujemy.

IMG_9035

IMG_9039

IMG_9037

Każda sobota w polskim przedszkolu to mnóstwo radości i atrakcji.

Koniec roku się zbliża się wielkimi krokami. Dla nas to czas wytężonej pracy. Przygotowujemy się do naszego pożegnalnego występu, na który wszystkich serdecznie zapraszamy!!!

IMG_9075

IMG_9012

IMG_9011

IMG_9071

IMG_9074