„Idą święta”
To już się wie:
zawsze tak samo
z mrozem i śniegiem
idą do nas święta.

Już się niecierpliwą stoły,
już świerk przystrojony,
już zupa grzybowa
pachnie z daleka.

Jeszcze tylko szukamy
pierwszej gwiazdki na niebie.
Niech jak najprędzej błyśnie –
wtedy życzenie każde się spełni.

Ludzkim głosem przemówią
domowe zwierzęta.
koń, który tylko rżeć umiał,
pies, który przez cały rok tylko szczekał,
powiedzą, że nic już
na całej wielkiej ziemi
serca od serca
nie dzieli,
BO IDĄ ŚWIĘTA…

Podczas zajęć dzieliliśmy się spostrzeżeniami i doświadczeniami wyniesionymi z domu rodzinnego. Rozmawialiśmy o tradycji i zwyczajach świątecznych. Śpiewaliśmy kolędy. Wykonaliśmy świąteczne kartki pocztowe. Nazywaliśmy ozdoby choinkowe, określaliśmy ich wielkość, kształt, kolor. Wysłuchaliśmy także opowiadania Agnieszki Galicy „Komu potrzebne jest Boże Narodzenie. A na koniec życzyliśmy sobie cudownych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.

IMG_1755

IMG_1756

IMG_1759