Tuż po wycieczce tematem przewodnim naszego spotkanie stał się „Kosmos”.
Zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy dydaktycznej pt.”Krążące planety”, w której dzieci aktywnie uczestniczyły. Następnie za pomocą planszy edukacyjnej omówiliśmy czym jest układ słoneczny i wymieniliśmy nazwy wszystkich znanych nam planet.

IMG_3428

IMG_3427

Następnie wysłuchaliśmy opowiadania pt.: „Dzień i noc”.

IMG_3433
Po wysłuchaniu opowiadania przeprowadziliśmy mały eksperyment, dzięki któremu uświadomiliśmy sobie w jaki sposób następuje zjawisko dnia i nocy.

IMG_3439

IMG_3438

IMG_3437

Kolejnym krokiem było ćwiczenie sprawności manualnych. Tym razem były to wycinaki z których powstały kolorowe rakiety kosmiczne.

IMG_3443

IMG_3442

IMG_3440

Przez cały czas towarzyszyły nam również przygotowania do zakończenia roku szkolnego. Wspólnie śpiewaliśmy, tańczyliśmy, recytowaliśmy wierszyki i bawiliśmy się chusta animacyjną. Następnie nadszedł czas wręczania nagród i dyplomów, a także uścisków i gratulacji.

IMG_3644

IMG_3637

IMG_3633

IMG_3652

IMG_3651

Dziękujemy Wam Kochane Przedszkolaki za wspólnie spędzony czas! Życzymy udanych, słonecznych i niezapomnianych wakacji!

wakacje