Po lutowej przerwie karnawałowej  dzieci wróciły do przedszkolnych zajęć z wielką ochotą i zapałem .

„Pszczółki” zaczęły zajęcia marcowe od zapoznania sie z globusem i otaczającym nas wszechświatem. Dzieci uczyły się o życiu  na Arktyce i Antarktyce ; poznawały pojęcia : lodowa kraina, eskimos, igloo, planeta, układ słoneczny, Ziemia.

Dzieci  zrobiły piękne, uśmiechnięte słoneczka, które pokazały rodzicom oraz piękne prace na kartach pracy, które są w ich folderach.

Zajęcia były bardzo interesujące i wielu spośród naszych przedszkolaczków potrafiło wymienić nazwy więcej niż jednej planety. BRAWO !!!

uklad_sloneczny

 

Na kolejnych marcowych zajęciach dzieci uczyły sie bezpieczeństwie na drodze, w domu i w przedszkolu. Używając wcześniej nabytej wiedzy o figurach geometrycznych dzieci stworzyły pociąg używając przeróżnych materiałów artystycznych.

Każde dziecko miało możliwość opowiedzenia o tym jak i gdzie mieszka. Porównywaliśmy mieszkanie z domem, ogród z parkiem, piętro z parterem po to, aby dzieci poznały pojęcia wielkości, wysokości i przynależności. Omawialiśmy również, używając  zdjęć, wierszy i opowiadań , różne formy zamieszkania zwierząt.

Bardzo twórcze zajęcia zostały zorganizowana przy okazji omawiania pierwszych znaków wiosny. Dzieci miały możliwość abstrakcyjnego myślenia poprzez porównanie dwóch pór roku : zimy i wiosny. Szukanie kontrastów było jedną z zabaw na tych zajęciach. Praca dzieci została uwieńczona poprzez stworzenie pięknego wiosennego kwiatka.

Ostatnie zajęcia przed przerwą Wielkanocną były niezmiernie intensywne i czasochłonne (co pewnie rodzice zauważyli jako ze dzieci wyszły z zajęć z dużym opóźnieniem). Omawialiśmy wiosenne zmiany w przyrodzie oraz dzieci świętujące Wielkanoc miały okazje opowiedzieć o swoich domowych tradycjach.

Z wielkim entuzjazmem spotkało się „tworzenie króliczka” oraz robienie „wiosennych koszyczków” z prawdziwymi gałązkami  z drzewa śliwkowego.

 

DSC_0996

DSC_0995

DSC_0994

DSC_0993

DSC_0992

DSC_0991

DSC_0990

DSC_0988

DSC_0983

 

Opracowanie i zdjęcia : Beata Baccus 30.03.2014