Karnawał u Żabek
Pierwsze zajęcia po długiej świątecznej przerwie rozpoczęły się od balu w rytmie karnawałowych przebojów. Oczywiście nie mogło zabraknąć pokazu mody i prezentacji wspaniale dobranych strojów. Tego dnia zaszczycili nas swoją obecnością królewny, królowie, bohaterowie bajek, wróżki, różnego rodzaju zwierzęta i wielu innych znakomitych gości.

IMG_0143

IMG_0129

IMG_0110

IMG_0192

Wspaniale bawiliśmy się przy dźwiękach muzyki. Z ochotą tańczyliśmy i śpiewaliśmy znane nam utwory takie jak.: „Kaczuchy”, „Kółka dwa”, „Koniki”, „Baloniku nasz malutki”, „Boogie Woogie” i wiele… wiele… innych.


Aby zregenerować nasze siły zasiedliśmy do bogato zastawionego stołu, na którym nie zabrakło całej masy słodyczy, owoców i warzyw. Za przygotowany poczęstunek raz jeszcze dziękujemy Wam Kochani Rodzice!

IMG_0105

IMG_0104

IMG_0176

 

W relaksujący nastrój wprowadziły nas zabawy z chustą animacyjną.

IMG_0168

IMG_0151
Dzień Babci i Dziadka
Na kolejnych zajęcia zajmowaliśmy się bardzo miłym tematem. Tego dnia obchodziliśmy Dzień Babci, a dnia następnego przypadało Święto Dziadka. Korzystając z tej okazji wysłuchaliśmy wierszyków o Babci i Dziadku, rozmawialiśmy o naszych Dziadkach, opowiedzieliśmy sobie jacy są, jak wyglądają i jak wspólnie z nimi spędzamy czas.

Uczyliśmy się wierszyka dla Babci i Dziadka.
Niech wiosną dla Was
kwiaty zakwitają,
A latem ptaki
wesołe piosenki Wam śpiewają.

Dla Was liści jesienią
złotych nazbieramy.
Bo my – wnuczęta –
bardzo Was kochamy.
Przygotowaliśmy również portrety Babć i Dziadków.

IMG_0218

IMG_0223
Poczytaj mi Mamo, poczytaj mi Tato
W styczniu rozpoczęliśmy nowy projekt zatytułowany „ Poczytaj mi Mamo, poczytaj mi Tato”. Każdy z nas przyniósł do przedszkola książkę, którą wymienił się z koleżanką lub kolegą. W domu będziemy ją czytać z rodzicami lub ze starszym rodzeństwem i po dwóch tygodniach znowu wymienimy się książkami w przedszkolu. W ten sposób poznamy wiele różnych bajek.

IMG_0250

IMG_0248

IMG_0247

IMG_0326

Zimowe sporty i zabawy
Aby przyjemnie spędzać czas na śniegu postanowiliśmy stworzyć „Zimowy kodeks bezpiecznych zabaw”. Dzięki niemu wiemy już jak należy właściwie zachowywać się podczas uprawiania zimowych sportów i zabaw.
Aby udoskonalić naszą umiejętność posługiwania się nożyczkami wykonaliśmy zimowe wycinaki.

IMG_0262

IMG_0260

Czytamy bajki
Lata przedszkolne to dla każdego dziecka czas niezwykle intensywnego poznawania świata, gromadzenia wiedzy, rozwijania i doskonalenia wielu umiejętności. Kluczowym narzędziem poznawczym jest język. Pozwala on myśleć, zadawać pytania, opisywać świat i wyrażać swe opinie. Czytanie książek pomaga nam w nauczeniu dzieci poprawnego, bogatego i pięknego języka oraz swobody w posługiwaniu się nim. Mamy nadzieję, że czytanie może pomóc dzieciom w dobrym, a może nawet w doskonałym opanowaniu ojczystego języka.

IMG_0263

Czytając wiersz Juliana Tuwima pt.: „Rzepka” pokusiliśmy się o małą inscenizację. Wszystkie dzieci z ochotą wzięły w niej udział. Na końcu oczywiście było wiele śmiechu!

IMG_0334

IMG_0332
Maski karnawałowe

W roku 2017 karnawał trwa wyjątkowo długo dlatego przy dźwiękach naszych ulubionych przebojów przygotowaliśmy maski karnawałowe.

IMG_0291

IMG_0289