Miś Wojtek

22 kwietnia udaliśmy się do Szkoły Polskiej, aby poznać historię Misia Wojtka.
Był to spektakl opracowany przez Biuro Przystanków Historia Instytutu Pamięci Narodowej, który przybliżył nam losy niedźwiedzia Wojtka – żołnierza 2 Korpusu Polskiego, dowodzonego przez gen. Władysława Andersa. Podczas przedstawienia mogliśmy poczuć się współuczestnikami wydarzenia, gdyż liczne piosenki, zmieniająca się scenografia czy pacynki angażowały nas do interakcji z aktorami.

Warsztaty taneczne
Tego dnia spotkaliśmy się, aby wspólnie świętować Dzień Flagi, a przy okazji wzięliśmy udział w wielu atrakcjach przygotowanych przez nasze panie. Jednak wisienką na torcie okazały się warsztaty teatralne zorganizowane przez członków grupy tanecznej Polanie. Zachwyciły nas kolorowe, polskie stroje ludowe, liczne piosenki i przede wszystkim układy taneczne!

Dzień Rodziców
Kolejnym wielkim wydarzeniem w naszym przedszkolu był Dzień Rodziców do którego staraliśmy się bardzo solidnie przygotować. Tego dnia nie mogło oczywiście zabraknąć pięknych życzeń dla Mamy i Taty, a także własnoręcznie przygotowanych prezentów.

Wycieczka do Parku Merveilleux
Tradycją naszego przedszkola stała się już coroczna wycieczka do Parku Merveilleux. Mieliśmy tam możliwość, aby przyjrzeć się różnym gatunkom zwierząt z całego świata. Karmiliśmy kózki, osiołki i lamy, korzystaliśmy z placów zabaw, a także wybraliśmy się na przejażdżkę mini kolejką.

Zakończenie roku przedszkolnego
Był to rok pełen nowych doświadczeń, umiejętności, znajomości i zdobytej wiedzy. Oby kolejne lata edukacji były równie radosne i pełne wspaniałych wyzwań!
Kończąc rok szkolny 2022/2023 przywitaliśmy również upragnione wakacje.

Z tego miejsca chciałybyśmy życzyć Wam, by nadchodzące wakacje były bezpieczne i słoneczne, pełne przygód i niezapomnianych przeżyć! Uczcie się pilnie w nowej szkole i miło wspominajcie czas spędzony w Polskim Przedszkolu!
Wyrazy uznania i podziękowania za ten wspólnie spędzony rok składamy również Rodzicom. Dziękujemy za wspaniałą współpracę!!!

Asia i Dorota