Jesteście ciekawi co się działo u Motylków? Już opowiadamy! A działo się wiele…

Wspaniały bal karnawałowy z licznymi zabawami, muzyką, tańcami, malowaniem twarzy i tatuażami.

Świętowaliśmy urodziny Leo.

Rozmawialiśmy o układzie słonecznym. Wiemy jak wygląda, z ilu planet się składa, która w kolejności jest Ziemia, planeta na której żyjemy.

Przygotowaliśmy wspaniąła książkę dla naszych ukochanych Dziadków. Wszyscy mieli okazję zobaczyć ich na zdjeciach przyniesionych do Przedszkola. Uczyliśmy się piosenki, którą dumnie mogliśmy zaprezntować ” Moja Babia nie jest siwa….”

Zdobyliśmy wiedzę na temat ptaków zimujących w Europie. Wiemy czym możemy dokarmiać ptaki zimą. Stworzyliśmy piękne zimowe karmniki.

Wiele informacji i super zabawy dostarczyły nam zajęcia o dinozaurach. Nauczyliśmy się nowej piosenki, której śpiewanie i tańczenie sprawia nam wiele radości.

Czejakąc na wiosnę mieszaliśmy pogodę w garncu. Bo jak polskie przysłowie mówi, w marcu pogoda jest jak w garncu. Utrwaliliśmy nazwy miesięcy i pór roku.

Wiosnę powitaliśmy bazimi kotkami, krokusami, przebiśniegami. Stworzyliśmy nasze popcornowe bazie, przy okazji ćwicząc matematykę. Można było zjeść 5 popcornów. Poźniej jeszcze kolejne 4! Ale każdy z nas musiał policzyć je na głos.. Jeden, dwa, trzy….

Przywitaliśmy wracające z Afryki bociany. Obejrzeliśmy fim edkacyjny : Wywiad z Panem Bocianem.

Wzieliśmy udział w przedstawieniu „Historia Wojtka Misia”. Wspólne śpiewanie i podróż z Misiem Wojtkiem było dla nas wspaniałym doświadczeniem. Mieliśmy okazję zobaczyć jak uczą się nasi strasi koledzy, rodzeństwo w Szkole Polskiej.

Wspaniałe muzyczne warsztaty z zespołem Polanie. Zachwyceni byliśmy bardzo! Kolorowe stroje, nauka piosenek, wspólna nauka tańca. A do tego dużo wiedzy o Polsce w quizach przygotowanych przez nasze panie. Świętowaliśmy w ten sposób Święto Flagi w Polsce.