To my! Najmłodsza grupa przedszkolna Motylki, dzielne 3 latki!

Początki w Polskim Przedszkolu bywają trudne, bo ciężko się rozstać z ukochaną mamą i tatą, ale zobaczcie jak wspaniale sobie poradziliśmy, jak spędzamy czas.

Rozpoczęliśmy zajęcia od wspólnego poznania się, Próbowaliśmy zapamiętać 18 imion, bo nasza grupa liczy 16 wesołych przedszkolaków i 2 panie Anię i Monikę. Następnie przygotowaliśmy teczki dla naszych kart pracy, wykonywanych na każdych zajęciac. Następnie wspomnialiśmy minione wakacje.

Kolejnym temtem, który nam towarzyszył było bezpieczne przejście przez ulicę. Dokładnie wiemy jakie kolory ma sygnalizator i co oznaczają. Ćwiczylimśmy w klasie, pogoda nam nie dopsiała i mimo próby wyjścia i zobaczenia prawdziwej zebry na ulicy, musieliśmy przełożyć to na inne zajęcia.

Wykonaliśmy karty pracy, które ćwiczyły naszą percepcję wzrokową, a pracą palstyczną był samodzielnie wykonany samochód, który ma nam przypominać jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.

Do Przedszkola zawiatła Jesień. Ale co to ta Jesień? Teraz już wiemy, że wyrózniamy 4 pory roku : wiosnę, lato, jesień i zimę. I wszystkie one będa nam towarzyszyć w przedszkolu.

Pierwsze jesienne zajęcia poświęciliśmy jesieni w ogrodzie. Czy wiecie, że pomidory to warzywa i mogą być nie tylko czerwone ale i torchę czarne? Mieliśmy okazję je zobaczyć i skosztować.

Jak przechować jesienne dary ogrodu? Oczywiście, że w słoiku. Zobaczcie jakie zapasy na zimę przygotowaliśmy.

Kolejne zjęcia to jesienne spotkanie w parku. Na naszej wielkiej makiecie przyczepialiśmy oznaki jesieni : chmury, deszcz, troszkę słońca, grzybki, orzechy, żołędzię. To trudne słowa, ale nauka ich poszła nam doskonale.

Co z czego powstaje? Na to pytanie odpowiadaliśmy sobie podczas kolejnego spotaknia. Jak powstają pyszne, pachnące bułeczki? My już wiemy, że proces jest długi. Najpierw rolnik sieje ziarno, później je zbiera. Młynarz mieli – oj to ciężkie zadanie, a piekarz z mielonej mąki wyrabia ciasto i piecze!

Wybraliśmy się wspólnie do Muzeum Natury. To wspaniałe miejsce i dla dzieci i dla dorosłych. Mieliśmy okazję przypomnieć sobie nasz temat co z czego powstaje. Na wielkiej makiecie mogliśmy dokładnie obekrzeć z czeo powstaje rysik w ołówku, rura miedziana, biżuteria czy porcelanaa. Można także podejść blisko do lwa czy wilka. Trudno zliczyć ile mamy na świecie rozmiarów jajek! I jeszcze wiele innych ciekawostek, które odkryliśmy po tym spotkaniu.

Szybkim krokiem zawitała do nas zima. Przygotowywaliśmy się do wiyty Mikołaja, oraz omawialiśmy tradycje ziązane ze świętami Bożego Narodzenia.

Przywiataliśmy naszego wspaniałego gościa piosenką. Nikt z nas nie bał się Mikołaja. Chętnie z nim rozmawialiśmy, a Mikołaj wręczył nam wspaniałe upominiki życząc Wesołych Świąt.

My również życzymy Wszytstkim wszytkiego najlepszego! Dużo zdrowia i uśmiechu!

Do zobaczenia w 2023 roku!