Dzień dobry! Tu Pszczółki! Jesteśmy grupą roześmianych 4-latków. Zajmują się nami dwie panie Kasie! Łatwo nam zapamiętać ich imiona:)

W każdą sobotę panie Kasie witają nas, a my rozpoznajemy nasze imiona zapisane na karteczkach. Ściągamy je z drzwi i przyklejamy na tablicy w sali. Nasze zajęcia rozpoczynamy swobodną zabawą. Na stolikach czekają na nas różne aktywności – układanki, puzzle czy kolorowanki. Nasza sala jest świetnie wyposażona i uwielbiamy się w niej bawić. Mamy do dyspozycji dwa duże kąciki zabaw, a nawet namiot z mnóstwem poduszek i mięciutkim materacem! 

Kiedy siadamy w kręgu na dywanie, witamy się piosenką. Następnie przenosimy się do świata różnych tematów, odkrywając nowości. Uwielbiamy śpiewać, tańczyć i bawić się!

Zajęcia są prowadzone w języku polskim. Panie Kasie pomagają nam, gdy mamy trudności z wymówieniem lub zapamiętaniem jakiś słów. Gdy mamy problem, służą pomocą. Doskonale mówią też w innych językach!

W kręgu dużo rozmawiamy, słuchamy opowiadań i bajek, a potem o nich dyskutujemy. Często słuchamy też polskich piosenek i uczymy się ich śpiewać. Czasami gramy też na instrumentach! Na każdych zajęciach wykonujemy pracę plastyczną różnymi technikami. W sali mamy też piekarnik, więc kilka razy w roku pieczemy pyszne ciasteczka!

Pani Kasia Moog prowadzi Bibliotekę Przedszkolną. Każdy z nas ma specjalną torbę na książki, którą zabieramy co tydzień na zajęcia. Oddajemy pozycje, które już przeczytaliśmy i sami wybieramy nowe.

We wrześniu poznawaliśmy się, zapamiętując swoje imiona i wspominając wakacje.  Rozmawialiśmy też o bezpieczeństwie na drodze. 

W październiku rozmawialiśmy między innymi o zdrowym odżywianiu. Uczyliśmy się kroić warzywa, obierać je i odróżniać od owoców. Mieliśmy okazję próbować i odgadywać z zamkniętymi oczami jedzone przez nas smakołyki. Wykonaliśmy pracę plastyczną – wydzierankę. Wysłuchaliśmy wiersza pt. “Na straganie”.

Byliśmy też w muzeum natury! Oglądaliśmy z zaciekawieniem zwierzęta i dowiedzieliśmy się wiele na temat natury i otaczającego nas świata. Na koniec zjeżdżaliśmy ze zjeżdżalni w muzeum!

W ramach projektu Zawody, zimą rozmawialiśmy między innymi o tym, co robi lekarz. Prawdziwy lekarz nosi specjalny fartuch, wie jak używać strzykawek i… zapewnia dzieci, że nie warto bać się wizyt w gabinetach lekarskich.

Podczas zajęć wcieliliśmy się w rolę lekarzy. Rozmawialiśmy na temat tego, jak ważne jest nasze zdrowie, dzieliliśmy produkty na zdrowe i mniej zdrowe. Poznaliśmy też nazwy sprzętu, jaki jest niezbędny w pracy lekarza. Przewijaliśmy też lalki, robiliśmy zastrzyki i uczyliśmy się bandażować. Ależ to była zabawa!

W grudniu zawitał u nas św. Mikołaj. Przyniósł nam wielki wór pełen prezentów! Odbył się też konkurs plastyczny – w domu wykonaliśmy Mikołaje. Wszystkie prace były śliczne! Trzy osoby otrzymały wyróżnienia, a reszta uczestników nagrody. 

Po wizycie Mikołaja upiekliśmy i ozdobiliśmy świąteczne ciasteczka. Bawiliśmy się w rytmie zimowej muzyki, tańczyliśmy z balonami.

Ciekawe, co czeka nas na zajęciach po Nowym Roku? Hmm…