Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto dla każdego wnuczka. Postanowiliśmy przygotwać wspaniałe laurki i muzyczną niespodziankę dla naszych najkochańszych Dziadków.

Moja babcia nie jest siwa,
świetnie biega, nieźle pływa
dobrze wie, co słychać w świecie
bo się zna na Internecie

babcia, babcia, ukochana
babcia, babcia, roześmiana
jeszcze wnukom siły doda
babcia, babcia, ukochana
babcia, babcia, roześmiana
jeszcze wnukom siły doda

z dziadkiem lubię łowić ryby
albo walczyć tak na niby
z nim zdobywam górskie szczyty
bo to kompan znakomity

dziadek, dziadek ukochany
dziadek, dziadek
niezrównany
dziadek życia wciąż ciekawy
zawsze chętny do zabawy
dziadek, dziadek ukochany
dziadek, dziadek
niezrównany
dziadek życia wciąż ciekawy
zawsze chętny do zabawy

z babcia gadam sobie szczerze
z dziadkiem jeżdżę na rowerze
bardzo lubię pić herbatkę,
z moja babcią, z moim dziadkiem

dziadek z babcią – przyjaciele
dziadek z babcią – tropiciele
marzeń, przygód i zagadek
super babcia, super dziadek!
dziadek z babcią – przyjaciele
dziadek z babcią – tropiciele
marzeń, przygód i zagadek
super babcia, super dziadek!

Zima to trudny okres dla ptaków i zwierząt. Wysłuchaliśmy opowiadania pt. „Karmnik”. Dowiedzieliśmy się czym można dokarmiać ptaki, jak dokarmiane są zwerzęta w lesie. Wykonaliśmy piękną pracę plastyczną.

Kolejne nasze spotkanie poświęciliśmy wspólnemu muzykowaniu. Nazywaliśmy instumenty, które graja w orkiestrze. Sami tworzyliśmy muzykę, wspólnie zagrała również nasza pszczółkowa orkiestra. Wykonaliśmy małe bębęnki, które przy wspólnym muzykowaniu dały wspaniałe dźwięki.

Bal karnawałowy to wielkie wydarzenie dla każdego przedszkolaka. Księżniczki, wróżki, dinozaury, piraci i piratki pojawili się naszej sali. Czekało mnóstwo atrakcji: malowanie twarzy, tatuaże, zabawy z chustą animacyjną, zabawy z balonami, wspólne tańce i latające balony. Ten dzień był pełen muzycznych podskoków i radości.

W marcu jak w garncu – wiemy dokładnie co oznacza to powiedzenie! Mieszaliśmy pogodę w garnku: słońce, chmury, wiatr, deszcz, śnieg i grad. Wysłuchaliśmy wiersza Joanny Kulmowej:

Ćwiczyliśmy nasze paluszki wykonując pracę plastyczną rozcierając plastelinę na kroplach deszczu marcowej chmurki.

I w końcu przysło przedwiośnie. Uczyliśmy się nazw kwiatów, które jako pierwsze zwiastują nam nadejście wiosny. Wybraliśmy się na plac zabaw w poszukiwaniu bazich kotków, żonkili, krokusów i pierwiosnków. Ciężko pracowaliśmy by stworzyć trójwymiarowe przebiśniegi.

A do wiedzy którą ciąglę zdobywamy dołączamy wspólny czas zabwy i przyjaźni, które tworzą się między nami😊😊😊😊😊