Poznajemy Układ Słoneczny

Aby rozbudzić nasze zainteresowania związane z otaczającym nas wszechświatem na początku zajęć obejrzeliśmy film edukacyjny zatytułowany „Układ Słoneczny”.  Dzięki niemu w wielkim skupieniu poznaliśmy nazwy planet, porównywaliśmy ich wielkość, ustalaliśmy kolejność a także usłyszeliśmy wiele ciekawostek.

Za pomocą globusa i latarki przeprowadziliśmy eksperyment. Dzięki niemu wiemy już jak to się dzieje, że mamy pory dnia (dzień i noc) a także pory roku.

Wykonaliśmy również piękne prace plastyczne!

Bal karnawałowy

Tego dnia spotkaliśmy się w dużej Sali w Strassen gdzie odbył się coroczny bal karnawałowy! Na to wydarzenie zjechało wielu dostojnych gości tj. księżniczki, królowie i książęta, postacie z bajek i służb specjalnych, policjanci, piraci, kowboje i wielu innych. Tańcom, zabawom i konkursom nie było końca!

Aby złapać trochę oddechu i nabrać sił do dalszej zabawy udaliśmy się na poczęstunek przygotowany przez naszych rodziców. Kochani Rodzice, raz jeszcze serdecznie dziękujemy za przygotowanie wszystkich pyszności, pomoc w organizacji sali i czynnościach porządkowych. Jak zawsze mogliśmy na Was liczyć!!!! 😊

Zawody naszych rodziców

Tydzień później spotkaliśmy, aby podczas wspólnej zabawy porozmawiać o tym kim chcielibyśmy zostać, gdy dorośniemy.  Opowiadaliśmy o tym jakie zawody wykonują nasi rodzicie. Przeprowadziliśmy szereg zabaw, konkursów i zagadek związanych z wykonywaniem różnych zawodów.

Mieliśmy również czas na wykonanie ostatniej już w tym roku zimowej pracy plastycznej.

Zwierzęta z dżungli i sawanny. Zwierzęta naszych pól i lasów.

Tym razem tematem naszych zajęć były zwierzęta, zamieszkujące różne kontynenty. Wprowadzeniem do zagadnienia był globus i mapy przedstawiające wszystkie kontynenty na kuli ziemskiej.

Do wspólnej zabawy poprzez czytanie posłużyła nam również książka Emilie Beaumont pt.: ”Księga zwierząt”.

Ale rozmawialiśmy również o zwierzętach, które zamieszkują pola i lasy w naszej okolicy.

Podsumowaniem zajęć była praca plastyczna – zebra wykonana z papierowego talerzyka.