W tym roku szkolnym grupę „Żabek” stanowi 8 dziewczynek i 9 chłopców oraz panie: Asia i Monika.
Nasze cotygodniowe zajęcia rozpoczynamy od powitania się wierszykiem:

„Gdy się dzieci chcę przywitać,
To dzień dobry mówią wszystkim,
Uśmiech miły posyłają,
Prawą rączką pomachają”.

A także naszą grupową piosenką:

Pierwszego dnia przeprowadziliśmy szereg zabaw integrujących grupę.

Z kolorowego papieru wykonaliśmy żabki.

Ustaliliśmy kodeks naszej grupy. Teraz wiemy już jak należy się zachowywać, aby było miło podczas zajęć i abyśmy wszyscy czuli się komfortowo.

Urodziny Poli
W tym czasie mieliśmy również powód do świętowania urodzin Poli. Jubilatce odśpiewaliśmy gromkie „Sto lat” i złożyliśmy moc gorących życzeń! Raz jeszcze wszystkiego najlepszego Pola i dziękujemy za pyszne słodycze!


Dzięki uprzejmości pani Anety – mamy Gabrysi, mieliśmy okazję obejrzeć teatrzyk kukiełkowy pt.: „Czerwony Kapturek”. Raz jeszcze dziękujemy Gabrysi i jej mamie za poświęcony czas i świetny występ!

„Bezpieczna droga do przedszkola” to był kolejny temat naszego spotkania. Dzięki tym zajęciom przypomnieliśmy sobie jak należy bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej. Ćwiczyliśmy bezpieczne przejście przez ulicę, kolorowaliśmy sygnalizatory świetlne i wysłuchaliśmy wiersza Wandy Chotomskiej pt.:” Pies z ulicy Bałamutów”.

W kolejnym tygodniu rozmawialiśmy o cechach charakterystycznych i darach jesieni. Sylabizowaliśmy słowa związane z jesienią tj.: kasztany, liście, żołędzie, jarzębina etc.
Z kolorowych liści wykonaliśmy piękne dekoracje.

W poszukiwaniu jesieni, w promieniach słońca, udaliśmy się na spacer i na nasz przedszkolny plac zabaw.

Jako, że jesień daje nam pyszne, zdrowe owoce i warzywa nie mogło ich również zabraknąć podczas naszej przedszkolnej degustacji. Określaliśmy ich kształt, wielkość, smak, a także zastanawialiśmy się jakie przetwory spożywcze możemy z nich uzyskać.


Ważnym punktem naszych cotygodniowych spotkań jest także śniadanie.

Poznawanie nowych liter, ćwiczenie motoryki małej i dużej, a także uzupełnianie kart pracy. W tym roku szkolnym poznaliśmy już kilka nowych spółgłosek i samogłosek.

Urodziny Julki
Tego dnia Jubilatką była Julka, która poczęstowała nas pysznymi cukierkami, a my tradycyjnie już zaśpiewaliśmy jej „Sto lat” i złożyliśmy życzenia urodzinowe. Julka ściskamy Cię gorąco!

Podczas kolejnego spotkania przenieśliśmy się trochę w czasie i zastanowiliśmy się na tym jak to było dawniej, a jak dziś, czyli jak żyły dzieci przed stu laty, a jak żyją dziś. Jak wyglądało codzienne życie, jak było w ówczesnym domu? A jak w szkole? Czym dzieci się bawiły? Czy miały już komputery?

W grupach dopasowywaliśmy układanki obrazkowe z elementami przedmiotów i sprzętów gospodarstwa domowego używanych ówcześnie i dawniej.

Tradycją naszego przedszkola stała się akcja „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”. W związku z tym z ogromnym zaciekawieniem wybraliśmy kolejne książki z biblioteki przedszkolnej, po to aby przeczytać je wspólnie w domu z rodzicami i po kilku tygodniach wymienić się nimi z kolegami i koleżankami z przedszkola.

Rozmawiając i wykonując szereg ćwiczeń związanych z tematem „Jak zwierzęta przygotowują się do zimy”, postanowiliśmy ozdobić karmniki dla ptaków, aby zimą, gdy spadnie śnieg i stracą dostęp do pożywienia, móc je dokarmiać.