Wycieczka

Miesiąc maj upłynął w grupie Motylków pod znakiem przygotowań do wiosennej wycieczki i Dnia Rodziców.
Wycieczka zorganizowana została do Parku Merveilleux w Bettembourgu. Pod troskliwym okiem pań nauczycielek, a także mamy Ewuni i Julki miło spędzaliśmy sobotnie przedpołudnie. Przygotowania do wycieczki rozpoczęliśmy od ozdobienia koszulek, które wyróżniały nas podczas naszej wyprawy. Rozmawialiśmy również o zasadach zachowania się podczas jazdy autokarem i przebywania w parku.

zdjęcie 1(1)

zdjęcie 5

zdjęcie 2

Motylki

ww1

ww2

ww3

ww4

Zdecydowanie najbardziej emocjonującym punktem naszej wycieczki było karmienie zwierząt.ww7

ww8

ww9

 

Dzień Rodziców

Do tego dnia przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu. Z wielkim zaangażowaniem ćwiczyliśmy piosenki, które zaśpiewaliśmy dla rodziców podczas występu artystycznego. Natomiast prezentem, jaki wykonaliśmy dla rodziców, były własnoręcznie ozdobione ramki na zdjęcia.

R1

R2

R3

R4

 

Urodziny Julki
W tym miesiącu świętowaliśmy również urodziny Julki. Z tej okazji odśpiewaliśmy głośne „Sto lat” a mama Julki zadbała o pyszne przekąski dla nas! Tej soboty było smacznie i kolorowo!

uj1

uj2

uj3

uj4

uj5

uj6

 

Wyprawa w kosmos
Tego dnia razem z robotem Heniem – mieszkańcem innej planety wybraliśmy się na wycieczkę w kosmos. Dzięki temu poznaliśmy nazwy planet jak i również takie pojęcia jak Układ Słoneczny, grawitacja, planeta, gwiazda i itp.

K1

K2

K3

 

Wakacje
Piosenka „Niech żyją wakacje” wprowadziła nas w prawdziwie relaksacyjny nastrój. Rozmawialiśmy o naszych wakacyjnych planach, celach podróży i miejscach w które najczęściej się wybieramy. Tym tematem zakończyliśmy nasz rok szkolny, a już za tydzień wszyscy spotkamy się na wręczeniu nagród i dyplomów. Będzie to także czas, aby życzyć sobie udanych, słonecznych wakacji i powiedzieć sobie „Do zobaczenia we wrześniu”. To był naprawdę bardzo udany rok szkolny! 🙂

Wakacje 1

Wakacje 2

Wakacje 3

Wakacje 4

Wakacje 5