Ostatnie zajęcia przed przerwą świąteczną rozpoczęliśmy od rozmowy o zwyczajach i tradycjach związanych z Wielkanocą. 

Tego dnia wszyscy czekali na specjalnego gościa – suczkę Doris. W trakcie śniadania sprawdzaliśmy, czy działa nasz zmysł węchu – z zasłoniętymi oczami dzieci odgadywały, co ukryło się w pudełkach. Następnie ćwiczyliśmy zmysł wzroku, słuchu i równowagi w zabawie w pajęczynie, jednocześnie przypominając sobie nazwy figur geometrycznych.

Stworzyliśmy wspólnymi siłami plakat, który uporządkował naszą wiedzę na temat psów. Oglądaliśmy ilustracje przedstawiające różne ich rasy. Rozmawialiśmy, jak powinniśmy się zachowywać podczas spotkania, czy zabawy z psem. Uczyliśmy się też, jak zachować się w przypadku kontaktu z psem agresywnym.

W trakcie wizyty Doris, Ewa i jej tata opowiedzieli nam, jak dbają o swojego psiego przyjaciela. Doris zaprezentowała nam różne sztuczki. Każde dziecko, które miało na to ochotę, mogło pogłaskać zwierzę.


Na kolejnych zajęciach realizowaliśmy temat „Na wiejskim podwórku”. Poznawaliśmy nazwy dorosłych zwierząt i ich dzieci. Słuchaliśmy odgłosów wydawanych przez zwierzęta i próbowaliśmy je naśladować. Rozwiązywaliśmy zagadki, dzięki którym przyporządkowaliśmy zwierzęta do ich domów. Dzieci podzielone na grupy stworzyły plakat, przedstawiający gospodarstwo. Rozmawialiśmy także o pracy gospodarza i o produktach, które otrzymujemy dzięki hodowli zwierząt.

Następne zajęcia upłynęły nam na rozmowach o Polsce. Dzieci nie miały żadnego problemu, żeby odnaleźć Polskę na mapie Europy. Następnie oglądaliśmy zdjęcia (Bałtyk, Gdańsk, Warszawa, Kraków, Mazury, Tatry) i umieszczaliśmy je w odpowiednich miejscach na konturze mapy Polski. Zapoznaliśmy się także z legendą o smoku wawelskim i wykonaliśmy sami swojego, ziejącego ogniem smoka.

Z okazji Dnia Rodzica dzieci przygotowały piękne prezenty. Pudełka pomalowały farbami i ozdobiły zrobionymi własnoręcznie różyczkami z filcu. Przygotowały także serca – laurki. Wraz z przedszkolakami z innych grup dzieci zaprezentowały rodzicom wierszyk i piosenkę „Kocham mamę, kocham tatę”.

Wycieczka do Parku Merveilleux była bardzo udana. Oglądaliśmy zwierzęta z różnych stron świata, a niektóre z nich udało nam się nawet nakarmić. Bawiliśmy się na wszystkich placach zabaw, jechaliśmy pociągiem i oglądaliśmy i słuchaliśmy bajek. Uśmiechy gościły na twarzach dzieci przez cały dzień.