Rodzice kochani to Wasze święto!

Czas po przerwie wielkanocnej upłynął nam na przygotowaniach do Dnia Rodziców. Z tej okazji nauczyliśmy się recytować wierszyk:

Piękny uśmiech, dobre ręce,
Wszystko umie zrobić sama.
Kocha mnie najbardziej w świecie –
to jest właśnie moja mama!

I śpiewać piosenkę:

Własnoręcznie wykonaliśmy również prezenty dla rodziców. Wiele czasu zajęło nam ozdobienie drewnianych pudełek na drobiazgi, które najpierw pomalowaliśmy farbami, a następnie przykleiliśmy do nich nasze zdjęcia i bawełniane koronki.

Sami wykonaliśmy również laurki w kształcie serc.

Pomimo przygotowań do świętowania Dnia Rodziców nie zapominaliśmy również o cotygodniowych tematach. Jednym z nich był: „Pies mój przyjaciel”. Dzień rozpoczęliśmy od pogadanki tematycznej podczas której opowiedzieliśmy sobie o różnych rasach psów, rodzajach psów pracujących, sposobach pielęgnacji i opiekowania się czworonożnymi przyjaciółmi. Ćwiczyliśmy także sposób zachowania się w sytuacji, w której pies może zachować się agresywnie.

Niespodzianką tego dnia były odwiedziny Doris – teriera walijskiego, który uwielbia zabawy z dziećmi i obdarzony jest niezwykłą cierpliwością.

Gdy tylko Doris weszła do naszej sali, pozwoliliśmy jej zapoznać się z nowym terenem, a następnie przystąpiliśmy do napojenia psa, nakarmiliśmy smakołykami, uczesaliśmy go specjalną szczotką, a następnie przyglądaliśmy się popisom, gdyż Doris potrafi wykonać kilka psich sztuczek. Podała nam łapkę, aportowała piłeczkę, wykonywała komendy typu, siad, leżeć, turlaj się.

Pracą plastyczną, którą wykonaliśmy z papieru, był oczywiście – pies.

Z okazji przypadającego w tym czasie w Polsce święta 3 Maja, postanowiliśmy w ramach zajęć przedszkolnych, opowiedzieć sobie o polskich symbolach narodowych, wysłuchaliśmy hymnu, przypomnieliśmy sobie nazwę stolicy Polski, a także własnoręcznie wykonaliśmy z kolorowego papieru biało-czerwone flagi.

Tydzień później uczciliśmy również urodziny Matteo, któremu raz jeszcze życzymy sto lat i dużo uśmiechu! 🙂

Pamiętaliśmy także o przedszkolnej akcji „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato” – dokonywaliśmy wymiany książek.

Niezwykłym zainteresowaniem cieszył się również temat związany z kosmosem.
Obejrzeliśmy bardzo ciekawy film edukacyjny o układzie słonecznym.

Następnie staraliśmy się zapamiętać nazwy wszystkich planet układu słonecznego. Podzieliliśmy je na sylaby i określiliśmy na jaką głoskę się zaczynają.

Przy zgaszonym świetle i przy pomocy latarki i globusa wyjaśniliśmy sobie czym jest zjawisko dnia i nocy.

Tradycją naszego przedszkola stało się już, że co roku w czerwcu udajemy się na wycieczkę. Tym razem pojechaliśmy do Parku Merveilleux.

Już sama podróż autobusem była dla nas ogromną frajdą, ale na miejscu czekało nas jeszcze wiele innych atrakcji. Do domów wróciliśmy uśmiechnięci i pełni wrażeń!