Czasu na przygotowania do Dnia Rodziców było niewiele, ale ŻABKI bardzo szybko nauczyły się wiersza dla Mamy, który tego najważniejszego dnia wyrecytowały razem z grupą PSZCZÓŁEK. BIEDRONKI i MOTYLKI nauczyły się fragmentu dla Taty.


Piękny uśmiech, dobre ręce,
Wszystko umie zrobić sama.
Kocha mnie najbardziej w świecie – to jest właśnie moja mama!

Piosenka także okazała się nietrudna:


Kocham mamę, kocham tatę
I ich razem na dodatek!

https://www.youtube.com/watch?v=vSHRfxT2-B4

Dużo pracy dzieci włożyły w przygotowanie prezentu dla rodziców. Najpierw drewniana skrzyneczka została pomalowana, potem zostało przyklejone tło na zdjęcie, a na końcu zdjęcie. Całości dopełniła malutka wstążeczka, którą dzieci próbowały wiązać same. Efekt – samodzielnie ozdobione pudełko na drobiazgi.

W prezencie wszyscy dołożyli także własnoręcznie podpisane i udekorowane serduszka. Trzeba przyznać, że samodzielne podpisywanie się idzie ŻABKOM coraz lepiej.


Po występie były przytulanki i uściski z rodzicami.


Na każdych zajęciach zostawialiśmy sobie także czas na rozmowy na inne tematy. Zastanawialiśmy się na przykład, dlaczego nasza planeta może być smutna i co możemy zrobić, żeby to zmienić. Chodziło oczywiście o pomysły z ochroną przyrody i segregacją śmieci.

To drugie poćwiczyliśmy u nas w sali. Okazało się, że z pozoru zbędnych bądź zużytych już rzeczy można zrobić coś nowego i kolorowego. ŻABKI zrobiły łapacze wiatru ze starych płyt CD, resztek wstążeczek i naklejek, które zostały nam z innych zajęć.


Na początku maja przypada w Polsce święto flagi. Porozmawialiśmy sobie zatem o polskich symbolach narodowych – godle, fladze i hymnie. W zrozumieniu ich znaczenia pomógł Polak Mały – bohater filmu o symbolach narodowych.
https://www.youtube.com/watch?v=xQk8p7XY23A


Dzieci z uwaga wysłuchały „Legendy o Lechu, Czechu i Rusie”. Poczytaliśmy sobie także inne polskie legendy – „O Smoku Wawelskim”, a także „Wars i Sawa”. Następnie pochyliliśmy się nad mapą Polski i podążając biegiem Wisły od gór do morza odwiedzaliśmy miejsca z tekstów.

Na kolejnych zajęciach grupa ŻABEK zastanawiała się kim jest obcy? Co to znaczy, że ktoś jest obcy? Czy wolno z tymi osobami rozmawiać, mówić jak ma się na imię? Dzieci wyciągnęły wnioski po wysłuchaniu bajki o „Jasiu i Małgosi” i obiecały, że nie będą rozmawiać, ani nigdzie chodzić z nieznajomymi.


Były to bardzo ważne deklaracje, gdyż na początku czerwca wszystkie przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Parku Merveilleux. Nikt się na szczęście nie zgubił, nie rozmawiał z nieznajomymi i wszyscy bezpiecznie i wesoło spędzili czas. Atrakcji było sporo.


Zaczęliśmy od przejażdżki na koniach mechanicznych. Była także podróż kolorowym pociągiem.


Odwiedziliśmy całe mnóstwo zwierząt. Te trudniejsze ich nazwy dzieliliśmy na sylaby, by łatwiej było je zapamiętać. Niektóre zwierzęta karmiliśmy, inne same chciały się z nami pobawić, krokodyl dzielnie pozował do zdjęć, a jeszcze inne chowały się i udawały, że ich nie ma.


Był także czas na oglądanie i słuchanie znanych nam bajek, m.in. „Śpiąca królewna”, „Czerwony kapturek”, „O wilku i 7 koźlątkach”, „Muzykanci z Bremy”.


Nie możemy zapomnieć o harcach na licznych placach zabaw – zjeżdżalniach, karuzelach, samolotach, wspinaczkach i olbrzymim śpiącym krasnalu.


A skąd na to wszystko mieliśmy siły? Oczywiście posiłek na świeżym powietrzu czyni cuda. A ciepły obiadek dodał wszystkim jeszcze więcej energii.


To były niezapomniane chwile. A na pamiątkę każdy zabrał ze sobą do domu kolorowa jaszczurkę oraz breloczek z jednym z mieszkańców parku. Dziękujemy Mamie Antony’ego, że pojechała z nami i bardzo nam pomogła tego dnia.