„Wiosna wiosenka
w mym sercu piosenka…”

Po długiej, wyjatkowo mroźnej i śnieżnej w tym roku zimie z radością zaczeliśmy wypatrywać pierwszych oznak wiosny. Przystąpiliśmy zatem do rozwiązywania zagadek tematycznych, z rozsypanki obrazkowej wybraliśmy zwiastuny wiosny, których nazwy następnie podzieliliśmy na sylaby i określiliśmy na jaką głoskę się zaczynają. Natomiast z rozsypanki literowej ułożyliśmy napis „Wiosna”.

Poznaliśmy samogłoskę „E”.

Wysłuchaliśmy bajkę p. Alicji Mikulskiej pt. „Pani Wiosna”.

Przeprowadziliśmy zajęcia ruchowe przy dzwiękach muzyki i ze śpiewem na ustach.

Zastanawiając się nad tym co możemy zrobić, aby nasza planeta Ziemia była szczęśliwa wkroczyliśmy w temat „Szanujemy środowisko w którym żyjemy”. Rozmawialiśmy zatem o konieczności segregowania śmieci, dbania o porządek w najbliższym otoczeniu, konieczności zakręcania wody w trakcie mycia zębów, niemarnowania papieru etc. Teraz już wiemy, że nawet przedszkolaki mogą się przyczynić do tego, aby Ziemia była zadowolona.

Wykorzystując zużyte kubeczki po napojach wykonaliśmy zabawki – pingwiny.

Następnie wkroczyliśmy w temat „Urządzenia techniczne ułatwiają nam życie”. Przy tej okazji porozmawialiśmy sobie o tym skąd się bierze prąd i jakie urządzenia koniecznie go potrzebują, aby sprawnie działać.

Tego dnia świętowaliśmy urodziny Emila. Głośno zaśpiewaliśmy jubilatowi „Sto lat” a już po chwili zajadaliśmy się pysznym tortem! Emil – raz jeszcze, życzymy Ci dużo uśmiechu i samych słonecznych dni!

Dokonaliśmy również kolejnej wymiany książek.

Przygotowując się do kiermaszu wkroczyliśmy w temat związany z Wielkanocą. Wykonaliśmy kolorowe pisanki, z kartek kolorowego papieru wycięliśmy zajączki, rozmawialiśmy o tradycjach i obrzędach Wielkiej Nocy.

Mieliśmy także czas na wspólną zabawę.

Ogromnej uwagi wymagały od nas ćwiczenia grafomotoryczne.

Całkiem sporo czasu wymagało od nas przygotowanie prac na kiermasz wielkanocny. Z ogromną precyzją wykonaliśmy kolorowe obrazki i ozdobiliśmy doniczki, w których „zamieszkały” zielony szczypiorek i pietruszka.

Korzystając z pięknej pogody udaliśmy się na nasz przedszkolny plac zabaw.

W dniu kiermaszu wszyscy z przejęciem oczekiwaliśmy przybycia rodziców. Z tej okazji przygotowaliśmy krótki występ artystyczny, a tuż po nim rodzice zakupili od nas własnoręcznie wykonane prace.

Podczas próby przypomnieliśmy sobie wierszyk i piosenki, których nauczyliśmy się na pamięć.

Oto wiosna na obrazku.
Grzeje uszy
w słońca blasku.
Kwiat jej zakwitł
na sukience,
i na ręce.
Szpak jej w bucie
gniazdo uwił
choć o gnieździe
nic nie mówił.
A na palcu
siadł skowronek
i wygląda
jak pierścionek.

Serdecznie dziękujemy Wam drodzy Państwo za udział w naszym kiermaszu i zakupienie prac dzieci.